Klub lékařů Podorlicka
   
 
 
LBA

Letohrad Bike AdventureLetohrad Bike Adventure je orientační cyklomaraton jednotlivců či dvojic.Během určeného časového limitu (5 hodin) mají účastníci za úkol získat maximální počet bodů a to tím, že navštíví co nejvíce kontrol s co největším bodovým ohodnocením.Ideální trasu si volí každý (každá dvojice) sám podle svých sil a obodování kontrol.
Start je hromadný (všichni najednou).

Pravidla
Shromaždiště:
Termín poslední sobota v srpnu, místo bude určeno dodatečně
Mapa:
měřítko 1:65 000 (1cm na mapě je 650m v terénu).
Prezentace:
Od 08.00 hod Na prezentaci obdržíte startovní číslo na kolo vč.upínacích pásků.
Start a cíl:
Při startu (ihned po skončení prezentace) dostanete mapu, startovní průkaz, seznam kontrolních bodů se slovním popisem a bodovými hodnotami, určíte nejvhodnější taktiku a …….. kupředu !!!!
Výběr trasy rozhoduje ze 70% o výsledku závodu !!!
Start (a cíl zároveň)je v mapě značen trojúhelníkem.
Časový limit:
5 hodin od startu.Za každou započatou minutu nad limit se odečítají 2 body.
Označení kontrol:
Na mapě červené kolečko s číslem kontroly/bodová hodnota (kontrola leží uprostřed kolečka).
V terénu kleště na potvrzení průjezdu kontrolou + červeno-bílý lampión .
Bodové ohodnocení kontrol:
20 kontrol v hodnotách 10,20,30 bodů.
Výsledky:
Výsledné umístění= počet bodů - penalizace za pozdní příjezd. Při rovnosti bodů rozhoduje čas dojezdu do cíle.Čas se měří na celé minuty.
Oběd:
Společný, do 30-ti minut po limitu.
Vyhlášení výsledků:
Po obědě, hodnotné ceny + tombola startovních čísel
Po závodě:
doufám nebudete nikdo spěchat domů. Nastává vhodný čas sdělit si zážitky a přátelsky poklábosit!

Zážitky

LBA 2005 očima vítěze

Konečně nadešel ten očekávaný den ,který jsme se navzdory televizním lákadlům a vidiny odpočinku rozhodli strávit aktivnějším způsobem. Jelikož letošní ročník byl věnován okolí Červené Vody a Králicka, nemohlo být lepším místem ke startu restaurace Na Čertovce.Postupně jsme se scházeli a plni zvědavosti jsme trpělivě čekali na odhalení našich map-budoucích průvodců naší cesty. Každý se samozřejmě snažil co nejlépe naplánovat průběh trasy...ať už po kontrolách nebo po různých ,,občerstvovacích stanicích,,.
Velitelský čas 10:45 a ,, START ! ´´.
Zpočátku jsem se držel červenovodského ,,pelotonu,, , ale po pár kilometrech jsem se odpojil s touhou pokusit se o získání pomyslného ,,žlutého trikotu,,. Musím uznat, že v můj prospěch mi
hrál výběr mně tak známého terénu.V jednu chvíli bych ale radši jezdil někde jinde. Oni se totiž ,,naši karlovští kluci,, pokusili závodu dodat akční náboj a znehodnotili kontrolu číslo 4.Celkem upřímně na můj ,,neohrožený,, dotaz, kde se kontrola ukrývá,odpověděli : ,, Jóóóó,tak ty voranžový kalhotky leží někde támhle za kolejema.´´Autoritativně jsem je donutil k nápravě a spokojen vyrazil na lov dalších bodů, ačkoli jsem se později dozvěděl, že tito vyhlášení uličníci (snad abych nebyl ve výhodě) schovali kontrolu i ostatním.Toto malé zdržení mě vybudilo k rychlejšímu tempu.Během cesty jsem pomalu zapomínal na čas a ujeté kilometry.Teprve když jsem příjemně unaven dorazil do cíle (opět Čertovka), uvědomil jsem si, jak rychle mi ty tři hodinky utekly.
Při sdělování ,,různorodých,, sportovních zážitků jsme postupně doplňovali energii. Kolem třetí hodiny odpoledne byl ten správný čas na vyhlášení výsledků.S upřímným překvapením,ale hlavně velkou radostí, jsem vyslechl své jméno na vítězné pozici. Od minulého posledního
místa je to přece jen malé zlepšení. Eva se nechala slyšet, že mě takticky nechala jet samotného,abych byl prý rychlejší.Možná na tom něco bude :o).
A tak se tento den, nejen tímto mým malým vítězstvím, zapsal mezi ty, na které budu rád vzpomínat s tak trochu hřejivým pocitem v srdci a myslím, že ne jen já.
Tak na příštím ročníku ,, SPORTU ZDAR !!!´´

Výsledky 2004
 
1. Luboš Plocek SK Pupíci Panská
240 bodů
2. MUDr. Jindřich Handl SK Pupíci Panská 234 bodů
3. Iva a Jan Horovi OEZ Letohrad 210 bodů