Klub lékařů Podorlicka
   
Aktuality
 
Archív aktualit - 2014

2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004
 

20.12.2014 – Krásné vánoce !

Přejeme Vám krásné svátky vánoční!

Přejeme Vám pevné zdraví, finanční jistotu a úsměv na rtu.

 Přejeme Vám šťastný rok 2015 !


11.12.2014 – seminář v Mistrovicích

Přednášející prim. MUDr. Ivan Schlemmer pochází z Brna. Absolvoval LF UP v Olomouci a po promoci nastoupil na oční oddělení nemocnice v Šumperku, kde působí dodnes. Má atestaci I. a II. st. z očního lékařství. V práci ho baví vše, operativa obzvláště. Rád se projede na kole nebo na lyžích.
Tématem přednášky byla Katarakta a její léčba. Šedý zákal je onemocnění časté, v chudých zemích je nejčastější příčinou slepoty, u nás je jeho léčba nejčastější oční operací. K příčinám vzniku patří věk, nemoci, úrazy, léky. Příznaky jsou různé dle typu katarakty, paradoxně se objevuje zlepšené vidění do blízka.
Historicky se jako léčba prováděla reklinace čočky dozadu a dolů, a to mnoho století před naším letopočtem. Rozvoj operativy nastal se zavedením operačních mikroskopů. Původně se odstraňovala čočka, čehož následkem bylo -10 D do dálky a +14 D do blízka. Operovala se až tzv. zralá katarakta, kdy si pacient neviděl na prsty. Velká změna nastala se zaváděním nitroočních čoček do pouzdra původní čočky. Od roku 1951 se používaly čočky z PMMA. Od roku 1967 se používá fakoemulsifikace ultrazvukem a odsátí nahrazované vlastní čočky. Přednášející nám promítl velmi působivý videozáznam z průběhu operace katarakty.
Dále se přednášející zmínil o desingu nitroočních čoček, materiálech, výhodách a nevýhodách jednotlivých typů čoček. Zmínil též problematiku úhrad, otázku předoperačního vyšetření a přípravy a možný následný šedý zákal. Nevyhnul se ani problematice laserových operací.
Bohatá diskuse završila velmi pěknou přednášku.
Společenská část večera byla ve vlastní režii KLP.


6.11.2014 – seminář v Mistrovicích

Přednášející MUDr. Václav  Ravlyk  pochází z Lanškrouna. Absolvoval LF UK v Hradci Králové. Po promoci nastoupil do nemocnice v Ústí nad Orlicí. Má atestace z vnitřního lékařství a kardiologie. Jeho pracovním koníčkem je neinvazivní kardiologie.
Ve volném čase rád jezdí na motorce a je instruktorem potápění.

Tématem přednášky byla Fixní trojkombinace v léčbě hypertenze. Přednášející prezentoval své poznatky z posledního kongresu ESC v Barceloně a s potěšením konstatoval, že česká invazivní kardiologie je ve světě pojmem a prof. Widimský uznávanou kapacitou. Pokud jde o léčbu hypertenze, každý třetí pacient s hypertenzní nemocí potřebuje kombinaci tří a více molekul k dosažení cílových hodnot. Kombinace je díky synergickému účinku až 5x účinnější než monoterapie. Dalšími výhodami fixní kombinace je nižší cena a hlavně vysoká compliance.
Dále nás přednášející seznámil se závěry studií ADVANCE a ASCOT a obšírně se věnovat studii PIANIST pro lék Triplixam.
Zástupkyně firmy Servier ing. Andrea Květoňová prezentovala firemní videa a propagační materiály k preparátu Triplixam.

Ve společenské části večera jsme popřáli pevné zdraví a hodně radosti z vnoučat jubilantce MUDr. Vlastě Karáskové


9. 10. 2014 - seminář v Mistrovicích

Seminář vedl Jan Chroust, zástupce firmy Tersinida a.s. Přednášející pohovořil o komplexním informačním systému pro ambulance.

17.9.2014 – seminář v Mistrovicích

Přednášející MUDr. Petr Hrubeš pochází z Brna, kde též absolvoval lékařskou fakultu. Po promoci nastoupil na ortopedii brněnské FN USA a přes internu a nefrologii vedla jeho cesta k vytoužené psychiatrii. Nyní pracuje na Psychiatrické klinice LFUK a FN v Hradci Králové. Medicína ho stále baví a služba lidem ho těší. Ve volném čase se věnuje rodině a pohybu.
Téma přednášky ( Snižování dávky alkoholu v počátečních stádiích závislosti na alkoholu)  bylo velmi zajímavé a proto se nelze divit velké účasti členů KLP. Navíc povídání o alkoholu v hospodě má též své kouzlo. Na úvod nás pan doktor seznámil se statistikou, jak se kde v Evropě pije. My Češi se nemáme za co stydět, alespoň v něčem jsme na špici. Vzpomenut byl též doc. Skála a jeho citát: „ Alkohol je směsí choroby a nedisciplinovanosti.“ Kanaďan s českými kořeny Jellinek dělí alkoholiky do pěti typů: alfa (pijí k ulehčení vnitřních konfliktů), beta (rozhodují sociokulturní vlivy), gama (závislost, ztráta kontroly), delta (těžký abúzus) a epsilon ( epizody pijáctví). 5% mužů v ČR je regulerně závislých a polovina mužů pije tak, že to prokazatelně poškozuje jejich zdraví. Mužům škodí víc než 60 g čistého alkoholu/ den, u žen je to 40 g. Ženský alkoholismus má svá specifika, ženy pijí skrytě.
Farmakoterapie je možná preparáty Antabus, Campral, Revia a Selincro.   Velmi zajímavé bylo video o go a stop signálech v mozku a o působení alkoholu na tyto signály. Dále se přednášející věnoval podrobně dotazníku AUDIT-C, preparátu Selincro a zkušenostem s léčbou nalmefenem. Vše doprovázeno zajímavými kasuistikami. Na závěr pěkné, zajímavé, užitečné a vtipně podané přednášky MUDr. Hrubeš zodpověděl řadu dotazů z oblasti adiktologie.

Zástupkyně dánské firmy Lundbeck prezentovala preparáty Cipralex a Selincro.

Ve společenské části večera jsme popřáli našim jubilantkám Lídě Moravcové, Evě Vítkové a Renátě Štefanské. Radostně jsme konstatovali, že naše tři grácie jsou nejen úspěšné podnikatelky, manažerky a celebrity, ale jsou též udržovaného zevnějšku. Prostě žádné závislačky!

4.9.2014 – cykloakce KLP

Skvěle naplánovaný výlet za burčákem, krásné počasí, milí lidé, kouzelná krajina.
Cykloakce KLP nás po letech opět zavedla do Němčiček na jižní Moravě. Obec s nejníže položeným skiareálem v Evropě se stala na tři dny našim dočasným domovem. Příjemné ubytování „Pod vlekem“ a snídaně a večeře na místním koupališti přispěly ke zdaru celé akce.
V pátek se vydal každý na výlet dle svého zájmu. Borci se vraceli za šera ze stokilometrové trasy, pohodáři navštívili nádherná místa v Lednicko Valtickém areálu. V sobotu jsme společný výlet pojali jako poznávací vinařskou turistiku. Přes Bořetice a oblast „Modrých hor“ jsme vystoupali do obce Vrbice, kde jsou vinné sklepy na sedmi terasách nad sebou. V Čejkovicích, kde chodil do školy TGM, jsme kolem Templářských sklepů projeli do areálu firmy Sonnentor, kde jsme navštívili (s odborným výkladem) výrobnu čajů. Kolem Habánských sklepů jsme projeli do Velkých Bílovic a dále do Velkých Pavlovic, kde jsme koštovali místní burčák mírně i bouřlivě kvasící. Podvečer jsme pak strávili na vinobraní v Horních Bojanovicích.
V neděli už se nikomu do sedla nechtělo, a tak jsme plni dojmů vyrazili spokojení k domovu.

Byl to nádherný prodloužený víkend! Děkujeme, předsedo!

Vážení přátelé,
termín letošní cyklistické akce KLP: Jižní Morava 2014 se přiblížil na dosah. Dovolte mi podat Vám několik organizačních informací. Cyklistická akce proběhne v plánovaném termínu, tedy 4.9. až 7.9.2014.
Sraz účastníků je ve čtvrtek 4.9.2014 navečer v rekreačním zařízení TJ Sokol Němčičky – PENZION POD VLEKEM. Cesta: Žamberk-Brno-Hustopeče-Němčičky. V místě ubytování je možné večeřet.
Přibližný program:
Na každý den bude připravena jedna trasa. Kdo nebude chtít tuto trasu absolvovat, musí si zvolit individuální program. Protože nás je více než dost, bude žádoucí jezdit roztroušeně po skupinkách. Každý jezdí opatrně a snaží se vyhnout zranění!!! V rámci této akce není organizována první pomoc zdravotnická ani technická!!!

1. den (pátek, 5.9.2014), odjezd v 8.00 hod., délka trasy cca 91 km většinou po cyklostezkách


Němčičky – Bořetice – Vrbice – Velké Bílovice – Moravský Žižkov – Prušánky – Moravská Nová Ves –Týnec – Tvrdonice – Kostice – Lanžhot – Pohansko – Valtice- Hlohovec – Lednice – Rakvice – Velké Pavlovice - Němčičky


2. den (sobota, 6.9.2014), odjezd v 8.30 hod., délka trasy cca 98 km většinou po cyklostezkách


Němčičky – Hustopeče – Starovice – Uherčice – Vranovice – Přibice – Pohořelice – Loděnice – Šumice –Olbramovice – Branišovice – Vlasatice – Ivaň – Pouzdřany – Popice – Šakvice – Starovičky – Velké Pavlovice- Němčičky3. den (neděle, 7.9.2014
), volno, individuální program nebo výlet na soutok Moravy a Dyje z Břeclavi (cca 30 km)
Pokud bude někdo absolvovat výlet k soutoku, tak auto lze nechat zaparkované v Břeclavi na parkovišti před tratí směrem na Lanžhot. Každý nechť si vezme náhradní duši do kola. Mobilní telefon s sebou. Doporučené mapy: Edice Klubu českých turistů, mapy číslo 88 a 91 nebo turistický autoatlas Česko 1:100 000 nebo mapy přiložené k instrukcím.

Klubová trička s sebou. Kytaru berou Špičkovi a dle možností další.

Petr Čížek


11.6.2014 – seminář v Mistrovicích

Přednášející MUDr. Miloslav Pirkl pochází z Ústí nad Labem. Absolvoval LF UK v Hradci Králové. Po promoci nastoupil na chirurgii do Nového Bydžova. Nyní pracuje jako zástupce přednosty Oddělení cévní a plastické chirurgie v Krajské nemocnici Pardubice. Je to rocker tělem i duší. Jeho oblíbené kapely jsou UDG, Cocot Minute a Drawning Pool.
Tématem přednášky byly Obecné principy CHŽI. Po anatomii, etiologii a klasifikaci CEAP(C1-C3 je chronická žilní nemoc, C4-C6 je chronická žilní insuficience) jsme se přes patofyziologii dostali k diagnosticko terapeutickému algoritmu. Dvě třetiny pacientů mají primární varixy. Problém začíná v třísle a nestačí odstranění pouze bércových varixů. Terapie zahrnuje režimová opatření a cviky, farmakoterapii, kompresivní terapii a chirurgickou terapii. Existuje celá řada metod od klasických po laser či radiofrekvenci. Dále se přednášející zmínil o tumescentní anestezii (chlazeným roztokem)při endovenózních výkonech. Závěr pěkné akční přednášky patřil posttrombotickému syndromu, žilním transferům  a farmakoterapii v perioperačním období.
V diskusi přednášející  odpověděl na zvídavé dotazy týkající se radiofrekvenčních metod.

Zástupkyně firmy Servier prezentovala mikronizovaný fibrát Detralex používaný k farmakoterapii CHŽN i CHŽI. Ten je nyní nově ve 120ti tabletovém balení.

15.5.2014 – seminář v Mistrovicích

Bez dvou dnů po dvou letech k nám opět zavítal přednášející MUDr. Petr Třeštík. Pochází ze Svitav, absolvoval LF UJEP v Brně. Působí na kožním oddělení ve Svitavách, profesně se věnuje hlavně atopickému ekzému a psoriáze. Ve volném čase se zabývá filatelií a společenským tancem.
 Tématem srozumitelné, vtipné a četnými obrázky doplněné přednášky byly Chyby a omyly na cestě k dermatologické diagnóze.
Na vlastní oči jsme se přesvědčili, jak záludná může být diagnostika psoriázy, atopického ekzému, jizev, boreliozy, erytema migrans, lymfocytomu, plísní, vší či sklerodermie. Podobné je to u metastáz do kůže, basaliomů, dny, bércových vředů, sarkoidózy, či stoupajících počtů případů lues a TBC.
Dlouhá a podnětná diskuse se točila okolo melanomů, excizí, vit. D, opalování, beta karotenu a biologické léčby.
Mgr. Eva Trachtová představila preparáty firmy Galderma (dříve Spirig) Loceryl, Differine, Rozex, Silkis a Daylong. Součástí sdělení byla též problematika ochrany před UV zářením. Závěr patřil zdravotnickému prostředku Actinica Lotion, Imazolu a Imacortu.
Mgr. Jeník z firmy Unimedpharma prezentoval volně prodejný preparát s obsahem látek ze světlíku lékařského Ocuflash.
MUDr. Zdeněk Stráník nás na závěr pozval na XXV. ročník Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradu, kde, mimo jiné, můžete (zdarma!) slyšet Hradišťan nebo Gabrielu Demeterovou.
Pozor! Příští seminář bude ve středu!


6. 5. 2014 – zakončení Cyklistické soutěže KLP

Autogramiádou publikace MUDr. Petra Čížka  „Cyklistická soutěž Klubu lékařů Podorlicka“ byla po deseti letech slavnostně zakončena v hospodě Na Krence tato unikátní soutěž KLP.
Původně 20 členů se rozhodlo navštívit na kole co nejvíc měst České republiky a do Osobní knížky cyklisty nasbírat patřičná razítka potvrzující průjezd na kole. V roce 2000 se přidávají další 4 členové a objevují se nové soutěžní kategorie – Vrcholy ČR a od roku 2005 Městečka ČR.
Výsledky jednotlivých ročníků naleznete v sekci CS KLP. Co však zůstává v nás je neskonalý vděk Petru Čížkovi za práci s organizací soutěže a poznání dosud nepoznaných míst naší krásné vlasti.


16. 4. 2014 – seminář v Mistrovicích

Přednášející Mgr. Petr Panýr pochází z Jablonce nad Nisou. Absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze, 4 roky pracoval jako právník na Ministerstvu zdravotnictví ČR, nyní se věnuje advokacii se zaměřením na zdravotnické právo. Ve volném čase hraje hokej a věnuje se rodině.
Tématem přednášky byly Právní aspekty lékařské praxe. Po úvodu do zdravotnické  legislativy se přednášející věnoval nálezu Ústavního soudu 19/13 ze dne 22. 10. 2013, kterým ÚS označil Úhradovou vyhlášku pro rok 2013 jako protiústavní, neboť se (mimo jiné) lékař podílí na úhradě zdravotní péče, byť tak má činit zdravotní pojišťovna. Na druhou stranu ÚS šalamounsky odsunul zrušení vyhlášky ke dni 31. 12. 2014…. Dle aktuálního vyjádření VZP (z konce března) bez regulace bude preskripce, ZUM a ZULP do limitu 200 tis. Kč.
Mgr. Panýr se dále podrobně věnoval úhradám za zdravotní péči u PL a AS a otázce, jak se bránit regulacím. Regulace nesmí překročit 15% celkového objemu úhrady! Další část přednášky patřila „semaforům“, odpovědnosti poskytovatele ZP ( trestně právní, občansko právní, správní, pracovně právní a disciplinární), pojmům „lege artis“  a „náležitá odborná úroveň“.  Závěr přednášky patřil novým smlouvám se ZP a diskuse se točila okolo posudků, bodového ohodnocení bolestného a další byrokracie.
MUDr. Martina Lášticová pochází z Dolného Kubína, absolvovala LF UK v Martine. Po promoci nastoupila do nemocnice v Chrudimi, nyní pracuje ve FN v Hradci Králové. Má atestace z interny, endokrinologie a diabetologie. Ve volném čase se věnuje turistice, běhu a cyklistice.
Tématem přednášky byla Moderní léčba diabetu II. typu. Po připomenutí klasifikace DM (I. a II. typ, ostatní specifické typy a monogenní forma) a prevalenci ( v roce 2011 bylo v ČR 800 tis. diabetiků, z toho 90 % DM II. typu) se přednášející věnovala screeningu  a individualizaci cílů léčby, konsensu ADA/ EASD (glykemické cíle), minimalizaci rizik hypoglykémie a významu metforminu v léčbě DM. Velmi zajímavá část přednášky byla věnována problematice inkretinové léčby, resp. problematice GLP-1 agonisté vs. DPP-4 inhibitory vs. glifloziny.
Ing. Jana Pytlíková z firmy MSD představila preparáty Januvia, Janumet, Inegy  a Ezetrol.

Jako bonus jsme ochutnali prvotřídní trubičky a věnečky z kulinářské dílny Jany Stejskalové z Kunčic (www.trubickyavenecky.cz). Pro členy KLP je nabízí za akční cenu, heslo je KLP.

13. 3. 2014 – seminář v Mistrovicích

MUDr. Jaroslav Prokop pochází z Náchoda, absolvoval LF UK v Hradci Králové a po promoci nastoupil na ARO nemocnice v Ústí nad Orlicí.  Má atestaci z anesteziologie a urgentní medicíny. Ve volném čase rád jezdí na kole a občas si zacvičí karate (má černý pásek).
Tématem přednášky byly doporučené postupy kardiopulmonální resuscitace pro rok 2014.  Tzv. řetězec přežití zahrnuje 4 kroky, které zvyšují šanci na přežití. Jde o včasnou diagnostiku, časnou KPR, časnou defibrilaci a časnou rozšířenou KPR. Vědomí se nově hodnotí podle AVPU. Dále se přednášející věnoval problematice fibrilace komor a náhle vzniklých život ohrožujících poruch srdečního rytmu, poresuscitační péči a právním aspektům ukončení resuscitace. Závěr přednášky patřil problematice postupů po úmrtí.
Diskuse se točila kolem používání automatických defibrilátorů.
Mgr. Petra Urbanová nás seznámila s aktuální situací v Albertinu Žamberk a přečetla dopis zastupujícího ředitele ing. Bulíčka.

Premiéru měl seminář v organizaci ve vlastní režii KLP. Přesto byl hojně navštíven.

8. 3. 2014 - VVR

Vážení přátelé, jak jistě víte, zajišťování sponzorských firem pro naše akce v Mistrovicích je stále horší a složitější. Protože chceme nadále zachovat měsíční interval akcí, může se stát, že na každý měsíc sponz. firmu neseženeme a budeme si muset hradit akci ze svých prostředků.
V takovém případě budeme na pozvánku psát zkratku VVR (ve
vlastní režii). V případě akce VVR bude KLP hradit večeři, jeden nápoj (pivo, džus), 1 kávu nebo čaj a štrúdl, který nám v restauraci pravidelně připravují. Veškeré další nápoje či alkohol si bude muset každý hradit sám.
Děkujeme za pochopení
.          Za Radu KLP Petr Čížek.


Albertinum OLÚ Žamberk přijme :

  • primáře psychiatrického oddělení
  • lékaře na psychiatrické oddělení
  • lékaře na plicní oddělení

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání, I. a II. atestaci, případně specializovanou způsobilost dle zákona č. 95/2004 Sb.
  • praxi, odborné a řídící schopnosti pro pozici primáře
  • nadstandardní platové ohodnocení
  • možnost ubytování

kontakt: bulicek@albertinum-olu.cz, tel.: 465 677 814, 723 902 541


12. 2. 2014 – seminář v Mistrovicích

Bez jakékoli nadsázky v pravdě revoluční seminář !
Po odborném programu zajištěném firmou Vitabalans (Michal Hruška: Kvalita z Finska a Mgr.Michal Jungman: Glukosamin sulfát – to pravé pro vaše klouby) se rozpoutala živá diskuse nad dalším směřováním KLP. Stávajícímu předsednictvu vypršel mandát a  proto byly na řadě i otázky personální.

Na úvod se všichni přítomní vyslovili PRO pokračování činnosti KLP.

Poté přišly na řadu volby orgánů KLP na následujících 5 let (2014 – 2019). Protože nikdo z
členů nebyl ochoten ujmout se předsednictví, navrhla volební komise ve složení Jirka
Haltmar, Iva Horová, Venda Nosálová rozšíření užšího vedení KLP na 7 osob a rozdělení
jejich funkcí následovně:
Čestný předseda – Petr Čížek
Zástupce pro východ regionu –  Majka Špičková
Vybírání členských příspěvků a správa financí – Venda Nosálová a Karel Vojta
Zajišťování odborných přednášek a jednání s farmaceut. firmami – Jirka Haltmar
Sledování životních výročí, zajišťování darů – Iva Horová, Vlasta Karásková

Na závěr Majka Špičková poděkovala za všechny členy dosavadnímu předsedovi Petrovi.
Bez něho, jeho obětavosti, nápadů a aktivit by Klub nebyl, neměli bychom tolik společných
pěkných zážitků... Náš klub nám mnoho lidí závidělo a my jsme na něj byli hrdí.
Petře, děkujeme.


21. 1. 2014 – vyhlášení výsledků CS KLP

Za prvního letošního náznaku zimy se sešli účastníci Cyklistické soutěže KLP v hospodě Na Krence v poslednímu vyhlášení výsledků.
V děkovné řeči vzpomenul prim. Vítek zásluh MUDr. Čížka a jeho ženy při organizaci všech 11 ročníků.
Zavzpomínali jsme na společné zážitky z výletů , na různé kuriozity a neobvyklé zážitky.
A jaké byly výsledky posledního ročníku?

V kategorii navštívených měst zvítězila Helena Čižková před Stáňou Veselou a dvojicí Petr Dungl, Petr Šrámek. V celkovém počtu navštívených měst zvítězila Eva Vítková (434 měst!) před Petrem Dunglem a manželi Měchurovými. Neobvyklá situace nastala při vyhlašování kategorie navštívených městeček, kde tři soutěžící (manželé Měchurovi a Petr Šrámek) dosáhli stejného výsledku a společně obsadili 1. místo! Lída Moravcová zvítězila v kategorii bodů z městeček a vrchařům kralovala trojice žen v pořadí Helena Čížková, Olga Měchurová  a Eliška Vojtová.
Petře, děkujeme za báječný nápad a skvělou soutěž!!!


15.1.2014 – seminář v Mistrovicích

Seminář zachránila Poliklinika Žamberk s.r.o., která nahradila na poslední chvíli odřeknuvší firmy MSD a Polpharma. Sál nabitý k prasknutí přívítal nejprve přednášející Katku Knolovou  (na fotografii s ing. Karlem Vojtou) Katka pochází ze Žamberka, vystudovala gymnázium v Ústí nad Orlicí a nástavbu na SZŠ, obor rehabilitační pracovník. Týž obor absolvovala v bakalářském studijním programu na UK v Praze. Pracuje na rehabilitaci na poliklinice v Žamberku. Volný čas tráví nejraději se svými vnoučaty.

 Tématem přednášky byly novější rehabilitační metody. Rázová vlna se v medicíně používá od roku 1980, nejprve k litotrypsím, později též v rehabilitaci a sportovní medicíně. Je to mechanoterapie, nejúčinněji působí na rozhraní tkáňových struktur. V místě působení podporuje metabolické procesy a má analgetický efekt. Výhodné je léčbu rázovou vlnou zahájit včas a nečekat na přechod nemoci do chronického stádia, obvykle se dává 3-5 aplikací cca po týdnu, cena jedné aplikace je 500Kč. Po obstřiku kortikoidy se může rázová vlna aplikovat až po 6-ti týdnech, po rtg ozáření až po 6-ti měsících. Další část odborného sdělení byla věnována lymfodrenáži a problematice otoků a závěr patřil biostimulačním laserům.

Karel Vojta nás ve své diashow zavedl na daleké Filipíny. Strhující vyprávění a krásné obrázky navodily uvolněnou atmosféru společenské části večera, ve které jsme popřáli vše nejlepší a pevné zdraví a mnoho šťastně najetých cyklokilometrů jubilantovi MUDr. Pavlu Němečkovi.

Upozorňujeme členy na povinnost zaplatit členské příspěvky a vyzýváme k účasti na únorovém semináři, v jehož rámci proběhnou volby nového vedení KLP.


2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004